© ArtMoto -2018 / Francouz
logo

FAQ focení motorek | fotografování motorky, často kladené otázky.

Info k focení

Často kladené otázky. Focení motocyklu - jak na to?

Jak si zamluvím focení?

Nejlepší je poslat email nebo zavolat na 601561806-7, další detaily si pak domluvíme.

Jak dlouho před plánovaným focením se musím objednat?

Ideální je 3-4 týdny před termínem, ale někdy dokážu dělat zázraky. A když budu moci a vše bude nakloněno k focení, tak to může být i do řádu dnů.

Jaké prostředí na focení mám vyhledávat?

Ideální jsou garáže, opravny, industriální prostředí, staré nebo úplně moderní prostory apod. Můžeš si vybrat víc lokací a poslat mi pár fotek. Společně vybereme tu nejlepší pro tebe a tvoji motorku.

Musí interiér splňovat nějaké technické podmínky nebo parametry?

Je málo omezení na focení, ale určité parametry musí být dodrženy. Interiéry musí mít připojení do funkční elektrické sítě a tyto minimální rozměry: délka cca 6 m, šířka cca 5,5 m a výška 2,5 m.

Je možné fotit i v exteriéru, anebo za jízdy?

Exteriérové/venkovní focení není problém, ale záleží na počasí, proto je složitější ho naplánovat. Focení za jízdy je možné, jedná se o akční focení, ale musí být vybráno takové místo, které je zajímavé a taky bezpečné pro mě a i tebe.

Jak mám připravit motorku před focením?

Motorka by měla být maximálně čistá, samozřejmě se dá retušovat, ale stojí to zbytečné peníze. Škrábance nebo otluky nevyčistíš, ale zrcátko nebo stupačky jo.

Jaké jsou platební podmínky?

Po potvrzení termínu focení je faktura splatná do 7mi dnů nebo maximálně v den focení. Tisk fotoobrazů se objednává po focení v online e-shopu a je možné ho uhradit platební kartou nebo převodem.

Jak dlouho celé focení trvá?

Není to jen cvak, cvak. Zaleží, jaký foto balíček si vybereš, ale minimálně počítej 6 hodin s přípravou, focením a likvidací.

Může se fotit víc jak jeden motocykl najednou?

Ano může, mám rád výzvy, koukni se na moje Multi balíčky.

Může se mnou fotit ještě jiná osoba?

Samozřejmě, o to větší to bude sranda a víc vzpomínek. Další osoba na focení je také další práce v postpordukci , viz. ceník Extra portréty.

Můžu dodatečně během focení změnit svůj typ objednávky?

Určitě, jen mi dej vědět svoji představu a určitě se dohodneme.

Co je to lightpainting?

Je to speciální foto technika, která se může provádět za tmy jednotlivým osvětlováním statického objektu. Je to celkově časově náročná technika, ale výsledek stojí fakt za to. Víc info viz. Doplňkové služby.

 

Mám rád každou novou výzvu

Každé focení je pro mě jednotlivou výzvou

Výsledky focení

Musím zůstat celou dobu při focení?

Je to vždycky lepší. Můžeš si s vlastní motorkou manipulovat a vidět, jak se vše odvíjí. A taky ji čas od času přeleštit, a tím si nevyhazovat peníze za doplňkovou retuš.

Dostanu i neupravené fotografie?

Surový materiál neposkytuji, taky si přece nemůžeš koupit neupečený rohlík…

Dostanu fotografie vyretušované?

Všechny fotky jsou již postprodukčně zprocesované a vyretušované k maximální spokojenosti.

Jaká je dodací lhůta fotek?

Chápu, že nechceš dlouho čekat, ale potřebuji nějaký čas na postprodukční zpracování. Většinou se jedná o 10 dnů od data focení.

Můžu si přes tebe objednat kvalitní tisk?

Určitě. A také ti to kvůli kalibrovanému profesionální tiskovému procesu, který nabízí naše spolupracující tiskárna, doporučuji a ručím za kvalitu. Vše nalezneš na e-shopu.

Můžu si vytisknout fotky sám ?

Jasně že můžeš, ale výsledek pak nemusí být podle představ a s tím já už nic neudělám. Strávili jsme s profi tiskárnou spoustu času, abychom vše vykalibrovali do dokonalosti, tak proč to chceš zkoušet někde jinde bez nejistého výsledku?

Je možné koupit dárkový poukaz?

Určitě, stačí si jen vybrat ze 3 legendárních foto balíčků a dárkový poukaz včetně detailů ti zašlu emailem nebo poštou.

Jak můžu dál nakládat s fotomateriálem?

Jsi majitelem tzv. vlastnických práv, takže fotky můžeš sdílet na sociálních sítích, kopírovat, množit, používat pro svoje vlastní účely jak teritoriálně, tak i časově neomezeně. Pozor však na autorská práva, já jsem stále vlastníkem autorských práv, takže fotky nesmíš prodávat nebo jinak využívat v rozporu s tímto právem.
Pokud bys stál i odkup autorského práva, tak i to je možné.

Fotíš také něco jiného než motorky?

Pokud jsi četl moje stránky, tak víš, že se focením zabývám víc jak 30 let, takže fotím i jiné věci, ale motorky mám nejraději :)